Yağlı boya tablo, biblo, koleksiyon, hat, mozaik, çini, antik cam, eser, antika, suluboya, akrilik, fineart, goblen

Mor Kaftan Sanat Galerisi 6 Yaşında!

Alp Alper Eserleri

1000 Feet’den Türkiye projesinin sahibi National Geographic fotoğrafçısı Alp Alper’in imzalı fotoğraflarına Mor Kaftan’dan ulaşabilirsiniz.

50x70 cm Fotoblok baskı

Çoklu Sipariş İçin Bağlantıya Geçiniz.

Alp Alper Eserleri

  • Sanatçı: Alp Alper
  • Eser Kodu: AA26
  • Stok Durumu: 1
  • 300,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eserleri, firmamızın özel anlaşmalı olduğu Aras Kargo ile göndermekteyiz. Eseri satın aldıktan sonra kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Eserin, kendi tercih ettiğiniz başka bir kargo firmasıyla gönderilmesini isterseniz, eseri satın alırken lütfen kargo firmasının adını belirtiniz.

Alp Alper Kimdir?

1965 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Fizik Bölümünde iki yıl okuduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesine devam ederek mezun oldu. Kıbrıs’ta tamamladığı askerlik görevinin ardından, 1991 yılında İstanbul’a yerleşti. Nisan 1992 yılında Türk Hava Yollarının açtığı sınavları kazanarak Yolcu Hizmetleri Trafik Personeli olarak göreve başladı. Daha sonra THY bünyesinde bulunan “Uçuş Uzmanlığı” (Flight Dispatcher), kadrosuna geçti. Her ay 30-40 saatlik uçuşlara katılan Alp Alper, bu görevler esnasında da pek çok güzelliği havadan detaylı olarak görme şansına sahip oldu. Bu şansını, okul yıllarında hobi olarak başladığı fotoğrafçılık ile birleştirdi. Bu sayede, bir doğa harikası olan İstanbul ve havadan görme fırsatı bulduğu eşsiz güzelliklerin fotoğrafını çekmeye başladı.

 

1999 yılındaki büyük deprem sonrasında, gönüllülerden oluşan ekibini kurarak ” Türkiye’yi Havadan Fotoğraflama” macerasına atıldı. 2000 yılında THY’de ki görevi gereği Atina İstasyon Şefliği görevine atanması çalışmalarına engel olmadı ve ekibiyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında fotoğraf çalışmalarına devam etti. Alp Alper, Türkiye’nin yurtdışında tanıtımlarına katkıda bulunmak amacıyla, “İstanbul ” konulu, Atina’da iki, Polonya’da bir Fotoğraf Sergisi açtı. 1996 yılından itibaren Türkiye’de Gezi-Traveler, Gurme, Ulusoy Traveler gibi dergilerde çalıştı. 1999 yılından itibaren ise Yunanistan’da Cosmos Travel ve National Geographic, ardından da 2005 yılında Türkiye ve Polonya National Geographic dergileri ile çalışmaya başladı.

 

2006 Eylül ayında Yunanistan’daki görevi sona erdiği için İstanbul’a yerleşti. Halen Türkiye ile ilgili fotoğraf ve belgesel projelerini ekibiyle birlikte sürdürmektedir.

 

Alp Alper, fotoğraf tutkusunun yanı sıra, tarih ve arkeoloji ile yakından ilgilenirken, Paragliding ve Scuba-Diving yapmaktadır.

Etiketler: Alp Alper, fotoğraf