Elif - Gürkan Pehlivan

Ülkenin önemli hattatlarından Gürkan Pehlivan'ın "Elif" yazılı hat çalışması.

Elif - Gürkan Pehlivan

  • 1.800,00TL

NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Eserler "Tek" oldukları için stoklarımızda 1er adet bulunmaktadır. Bu nedenle "Sepete At" fonksiyonu devre dışı bırakılmıştır. Satın almak istediğiniz eserler için ESER KOD numarasını belirterek lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gürkan Pehlivan Kimdir?

(mahfi)
1970 yılında Konya Akşehir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Çalışma hayatına deri giyim sektöründe modelist ve stilist olarak giren sanatçı, bu sektörde 20 yıl kadar kendi modellerini tasarladı. 1999 yılında hattat ve ebrucu Fuat BAŞAR' la tanışarak hat sanatı meşkine başladı. Hocasının kendisinde gördüğü yetenek ve istidat neticesinde 4 ay gibi kısa bir süre sonrasında hocasının asistanı olarak öğrencilere ders vermeye devam etti. 2003 yılında Fuat BAŞAR'dan icazet alıp yurtiçinde birçok sergiye katıldı. Eserlerini mahfi mahlası kullanarak imzalayan Gürkan Pehlivan çeşitli kurum ve kuruluşlarda hat hocalığı yaptı.

 

Kambur Mustafa Paşa Camii iç mekan yazıları, Kadırga Bostanali Camii kitabesi gibi ülke çapında çeşitli cami, çeşme ve türbelerde, yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarda, eserleri bulunmaktadır. 100'ü aşkın hilye-i şerif ve birçok özgün istifler tasarlayan sanatçı, çalışmalarını Küçükayasofya'daki kendi atölyesinde devam ettirmektedir.

Etiketler: Elif, hat