Galata Kulesi - Hakan Yıldız

Galata Kulesi.

23x31 cm suluboya eser.

Galata Kulesi - Hakan Yıldız

  • 1.200,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakan Yıldız

1974 yılının 18 Mart günü dünyaya gelmişim, bir ücra köşesinde Erzurum’un babamın memuriyeti nedeniyle.  Kayseri’ye bağlı Develi ilçesinin şirin bir köyü olan Yeniköy’de geçti ilkokul yıllarım. 1988 yılında askeri liseyi kazanmamla başlayan askerlik hayatım 2018 yılına kadar sürdü. Uzun, meşakkatli ve güzel anılarla dolu 30 yıl.

 

Kendimi bildim bileli resme karşı büyük bir sevgim/saplantım/hayranlığım vardır. Zira kendisi öğretmen olan babamın ben daha küçücükken yaptığı resimler, bu sanata beni adeta perçimlemiştir. Hep resim yaptım diyebilirim. Ortaokulda ilk yarışmama girip ilk ödülümü aldım. Askeri Lise yıllarında herbiri bir diğerinden değerli kıymetli hocalarımla çalıştım. Burada rahmetli Hüseyin Özdemir’i resim tekniğine dair bana öğrettiklerinden dolayı rahmet ve minnetle anmak isterim. Harp Okulu yıllarında resim kolu başkanlığı yürüttüm. Sabri Akça ile tanışıp kendisinden bir yıla yakın ders alma şansım oldu. Yine Harp Okulunda iken dördü Harbiye ikisi dışarıda olmak üzere 6 sergi açtık. Bunlara eser hazırlanması ve sergi organizasyonu görevlerini üstlendim. Bu anlamda bizlere her türlü desteği veren Yaşar Büyükanıt’a şükranlarımı sunmak isterim.

 

Askeri Lise ve Harp okulu yıllarında daha çok yağlı boya yapmama rağmen kıta hayatımda suluboyaya yoğunlaştım. En batısından en doğusuna kadar yurdun çeşitli yerlerindeki görevlerimde zevkle çok fazla resim yapma fırsatım oldu. Buna 3 yıllık yurtdışı tecrübesini de eklemek isterim.
2001 yılında eşim Nurhan’la evlendik. En büyük servetimiz iki oğlumuzla birlikte mütevazı hayatımıza devam ediyoruz.