Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Kelime-i Tevhid - Kifayet Özkul

Tek eserdir.

Seramik 35 x 50 cm

Kelime-i Tevhid - Kifayet Özkul

  • 2.100,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eserleri, firmamızın özel anlaşmalı olduğu Aras Kargo ile göndermekteyiz. Eseri satın aldıktan sonra kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Eserin, kendi tercih ettiğiniz başka bir kargo firmasıyla gönderilmesini isterseniz, eseri satın alırken lütfen kargo firmasının adını belirtiniz.

Kifayet Özkul Kimdir?

Kifayet Özkul, 1973 Sivas doğumlu. İlk, orta ve liseyi; Çankırı, Konya, Erzurum ve İstanbul’da okudu. 1992-1996 yılları arası Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü, bölüm birincisi olarak bitirdi.

 

1996-2010 yılları arasında Almanya’da yaşadı ve orada sanatsal faaliyetlerine devam etti. 2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu-El Sanatları Bölümü-Seramik Cam Çinicilik programında öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve halen devam etmektedir.

 

2011 yılında, Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Eski Çini Onarımları programında Yüksek Lisansa başladı. 2013 yılından beri Esenler Ortopedik Engelliler Derneğinde engelli çocuklarla birlikte çini sanatı üzerine eğitim vermektedir. 2013 yılından itibaren Kültür Bakanlığı çini sanatçısı olarak Kültür Bakanlığının faaliyetlerine destek vermektedir.

 

Yurt dışı ve yurt içi birçok sergide kişisel olarak ve katılımcı olarak bulunmuştur.

Etiketler: seramik, Kifayet Özkul, besmele