Afak - by Akış

Yağlıboya resim. 90 x 90 cm.

Yağlıboya ve çeşitli materyeller kullanılmıştır.

İnsanın kendi nefsi dışındaki gözle görülen bütün varlık alemi.

Gerek afakta (dış dünya ve madde alemi) gerek enfüste (İnsanın iç dünyası ve ruh alemi) delillerimizi yakında olanlara göstereceğiz. (Fussilet, 41/53).

Kur'an'ın bu yaklaşımına uygun olarak Allah'ın varlığını ispatta kelamcılar daha çok afaki (Kozmolojik ve ontolojik) deliller kullanırken, mutasavvuflar enfüsi (Psikolojik ve ahlaki) deliller kullanma yoluna gitmişleridir.

Afak - by Akış

  • Sanatçı: by Akış
  • Eser Kodu: YBSAA11
  • Stok Durumu: 1
  • 1.500,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

by Akış

Kadıköy Kız Meslek Lisesi Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü'nden mezun olduktan sonra eğitim hayatıma bir dönem Londra'da (London Centre For Fashion Studies ve The Golders Green School of English) devam ettim.

 

London Red Jacket Textile'de stajımı tamamladıktan sonra yurda döndüm. Başta Mudo Collection ve APS Textile olmak üzere okuduğum bölümle ilgili çeşitli şirket ve kurumlarda tekstil tasarımı, desen bölümü ve stilistlik dairesi bölümlerinde çalıştım.

 

Kendimi bildim bileli resim, yağlıboyalar, tuvaller, fırçalar hayatımda oldu. Çalışma hayatından uzak kalsam da resim çalışmalarım her daim devam etti. Pek çok sergi ve organizasyonda bulundum. İnsan ruhunun dile dökülmemiş "hallerini" tablolarımda yansıtmaya devam ediyorum.

Etiketler: yağlıboya, by Akış