FİYAT SORUNUZ! Antik Cam Şişe - Şadi Asfuroğlu

Antik cam tekniği ile elde üretilmiştir.

Antik Cam Şişe - Şadi Asfuroğlu

  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şadi Asfuroğlu

(Üfleme Antik Cam ve Rölyef Cam Üreticisi)

 

1962 Antakya doğumlu olan Şadi Asfuroğlu ilk ve orta öğreniminden sonra Antakya Lisesi’nden 1979 yılında mezun oldu. İlk olarak İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Fakültesinde bir sene okuduktan sonra Marmara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi ‘ne devam ederek 1987 yılında okulu bitirdi. 1987 ‘den beri Antakya’da serbest Diş Hekimliği yapıyor.

 

Takı, heykel, rölyef yapma merakı ve Kültür Bakanlığı’nın Kültürel Hediyelik Eşya Tasarım yarışmasıyla başlayan “ Cam Üretme“ merakı onun Üfleme Antik Cam sanatçısı Sami Coşkun ile tanışmasına sebep oldu.

 

Sami Coşkun’dan öğrendiği yöntemle ürettiği Antik Üfleme Camlar, Roma-Bizans dönemine ait gözyaşı şişeleri ve parfüm şişelerinin imitasyonlarıdır. Üfleme camların yanı sıra Rölyef Cam üretimi için mükemmel bir cam eritme fırını ve atölye alt yapısı mevcuttur. Bu fırında çökertme[slumping],hamur camı [pate de vere],fusing ve yüksek ısıda cam boyası fixasyonu yapılabilmektedir.

 

Şadi Asfuroğlu 1996 yılından beri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Üfleme Antik Cam ürünler veren El Sanatçılarımızdandır.