SERGİ AMAÇLIDIR Seyyare - Tezhip Kişisel Sergi - Betül Coşkun Çelik

45 x 45 cm

Aharlı kağıt, altın, akrilik boya.

Seyyare - Tezhip Kişisel Sergi - Betül Coşkun Çelik

  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Betül Coşkun Çelik

İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü kazanarak, Tezhip Anasanat dalından dönem birincisi ve Sakıp Sabancı özel ödülün ikincisi olarak 2005 yılında mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları Tezhip Bölümünde Yüksek Lisans programını Prof. Dr. Faruk Taşkale danışmanlığın ’da ‘’15.yüzyıl ile 20.yüzyıl arasında Türk Tezhip Sanatında Gül Motifi’’ başlıklı teziyle 2007 yılında tamamladı. Aynı üniversitenin aynı bölümünde Prof. Dr. Faruk Taşkale danışmanlığın ‘da ‘’17.yüzyıldan Günümüze Tezhip Sanatında Hilye-i Şerif Formları ve Çağdaş Uygulamaları’’ başlıklı teziyle 2015 yılında Sanatta Yeterlik ’ten mezun oldu.

 

 

Birçok eğitim kurumda sanat eğitmenliği ve kamu kurumunda uzman olarak görev yaptı, 2015 yılında İtalya/Bologna Accademia De Bella Art’ ta eser restorasyonu üzerine çalışmada bulunmuştur. 2010-2015 yılları arasında Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde araştırma görevlisi, 2016’da ise yardımcı doçent olarak görev yaptı. Şuan Bitlis Eren Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görevine devam etmektedir.