SERGİ AMAÇLIDIR Nanoteknoloji & Tekstil Desen Tasarımı Kişisel Sergi - Fatma Gürsoy

29,7 x 42 cm

Tek bir KEÇE lifinin Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) ile 1000 kat büyütülerek elde edilen nano boyutlu görüntüsünün, dijital ortamda renklendirilip işlenmesi ile tekstil deseni tasarlanmıştır.


Nanoteknoloji & Tekstil Desen Tasarımı Kişisel Sergi - Fatma Gürsoy

  • Sanatçı: Fatma Gürsoy
  • Eser Kodu: FGT016
  • Stok Durumu: SERGİ AMAÇLIDIR
  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fatma Gürsoy

1980 İzmir doğumludur. İzmir’deki ilk ve orta öğreniminin ardından, 1998 yılında lise öğrenimini Moda Tasarımı alanında tamamlamıştır. 2000 yılında Ege Üniversitesi Moda Konfeksiyon programını birincilikle bitirmiş, Selçuk Üniversitesi Hazır Giyim Öğretmenliği programından 2003 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Selçuk Üniversitesinde Giyim Sanatları Eğitimi Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Mesleki Eğitim Fakültesi, Giyim Endüstrisi ve Giyim Sanatları Eğitimi Bölümü’nde 2004 yılında araştırma görevlisi olarak başladığı görevine, 2013’ten sonra Sanat ve Tasarım Fakültesi, Moda Tasarımı Bölümünde devam etmiştir. Doktora eğitimini ise 2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Programları ve Öğretimi Bilim Dalı’nda tamamlamıştır.

 

 

2019 yılı itibariyle İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2007 yılından beri lisans düzeyinde özellikle bilgisayar destekli tasarım ve kalıp hazırlama derslerini yürütmüş, bu konuda uzmanlık kazanmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli dersleri yürütmeye devam etmektedir. Başta bilgisayarlı moda tasarımı ve tasarım eğitimi konularında olmak üzere çeşitli yayınlar yapmış, ulusal ve uluslararası kongrelere bildirileriyle, çok sayıda karma sergiye ise eserleriyle katılım sağlamıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir.