Fetvayı Kalbinden İste (Müsned IV, 194) - by Akış

Yağlıboya resim. 90 x 90 cm
Üst son kat ayna cila kaplıdır.

Bazı hadislerde işlenen her kötülüğün kalpte siyah bir nokta bıraktığı, tövbe edip o kötülüğü gideren bir iyilik yapılmadığı sürece o kötülüğün izlerinin kalplerde kaldığını ve zamanla kalbin karardığını ifade eden anlatımlara rastlanır.

Yine ayetlerde kalbin kirlenip paslandığından (Muttafin 83/14), körleştiğinden (Hac 22/46), kasvetli oluşundan vekimi zaman taşlardan daha katı ve duygusuz hale geleceğinden (Bakara 2/70, Maide 5/13, En'am 6/43), kilitlenip üzerine perde çekileceğinden (Bakara 2/88), gerçeği algılayamaz hale gelişinen (A'raf 7/101) ve nihayet mühürleneceğinden (Bakara 2/7, Nahl 16/108) bahsedilmiştir.

Doç. Dr. Osman Nuri Küçük

Fetvayı Kalbinden İste (Müsned IV, 194) - by Akış

  • Sanatçı: by Akış
  • Eser Kodu: YBSAA10
  • Stok Durumu: 1
  • 1.250,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

by Akış

Kadıköy Kız Meslek Lisesi Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü'nden mezun olduktan sonra eğitim hayatıma bir dönem Londra'da (London Centre For Fashion Studies ve The Golders Green School of English) devam ettim.

 

London Red Jacket Textile'de stajımı tamamladıktan sonra yurda döndüm. Başta Mudo Collection ve APS Textile olmak üzere okuduğum bölümle ilgili çeşitli şirket ve kurumlarda tekstil tasarımı, desen bölümü ve stilistlik dairesi bölümlerinde çalıştım.

 

Kendimi bildim bileli resim, yağlıboyalar, tuvaller, fırçalar hayatımda oldu. Çalışma hayatından uzak kalsam da resim çalışmalarım her daim devam etti. Pek çok sergi ve organizasyonda bulundum. İnsan ruhunun dile dökülmemiş "hallerini" tablolarımda yansıtmaya devam ediyorum.

Etiketler: yağlıboya, by Akış