SERGİ AMAÇLIDIR Güz - Naile Rengin Oyman - "Ötesinde / Beyond" İğneli Dokuma Kişisel Sergi

Muline ip, doğal taş ve boncuklar, takı aksesuarları, etual kumaş.

35 x 25 cm

Satın almak için lütfen sanatçıyla bağlantıya geçiniz.

Güz - Naile Rengin Oyman - "Ötesinde / Beyond" İğneli Dokuma Kişisel Sergi

  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Naile Rengin Oyman

1963 İzmir doğumlu, Balıkesir/Ayvalık’lı olan Doç. Naile Rengin Oyman, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Uygulamalı Sanatlar (Tekstil Tasarımı) Bölümü’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Geleneksel Türk El Sanatları Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans (1994) ve Sanatta Yeterliliğini (1999) tamamladı. Halen Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Geleneksel dokumalar, lif sanatı, keçe sanatı, dokuma sanatı, tekstil tasarımı alanlarında çeşitli ulusal ve uluslararası sempozyum ve sergilere katılmış, ulusal ve uluslararası hakemli ve hakemsiz dergilerde derleme ve makaleleri yayınlanmış, çeşitli sergi ve sempozyumlarda jürilikleri, bilirkişilikleri olmuştur.