Alem - Cemalettin Sevim

69 x 18 cm seramik eser.

Seramik Tornada ve elde Şekillendirme, Katmanlı sırlama, 1100 C

Alem - Cemalettin Sevim

  • 1.593,00TL
  • Vergiler Hariç: 1.350,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cemalettin Sevim

Yrd. Doç. Cemalettin Sevim 1958 yılında doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde 1989 yılında bitirdi. 1991 yılında yüksek lisans eğitimini,1994 yılında sanatta yeterliğini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

 

Çin, Hollanda, İngiltere, Letonya, Tunus, Almanya, İspanya, Küba, Lituanya, Avusturya, Kore, Moldova, Estonya, A.B.D, Japonya, Kore, Çin, Avustralya ve Hindistan gibi ülkelerde alanındaki organizasyonlara katılarak sunumlar ve workshoplarla ülkesini temsil etti.  Eserleri bu ülkelerin resmi ve özel koleksiyonlarında yer almakta olup, bulunduğu ülkelerin seramik merkezlerinde incelemelerde bulundu ve eserlerini sergiledi. 14 Kişisel sergi açtı; 110’a yakın ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı. Seramik sanatı ve sanat yaşamı hakkında birçok röportajı bulunmaktadır.

 

Seramik alanında dört ödülü bulunan Cemalettin SEVİM’in makale ve bildirileri ulusal ve uluslararası dergilerde ve bildiriler kitabında yer almış olup, bilimsel araştırma projelerinde çalışmalarına devam etmektedir. Yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan SEVİM, halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmekte ve sanat çalışmalarına devam etmektedir.