SERGİ AMAÇLIDIR Dokuma Pano - Sultan Sökmen - Doğanın Sesi - Kişisel Dokuma Sergisi

45 x 55 cm

Dokuma Pano - Sultan Sökmen - Doğanın Sesi - Kişisel Dokuma Sergisi

  • Sanatçı: Sultan Sökmen
  • Eser Kodu: SSD05
  • Stok Durumu: SERGİ AMAÇLIDIR
  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sultan Sökmen

Dr. Öğretim üyesi Sultan SÖKMEN Konya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Isparta ilinde tamamladı. 2002 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde lisans öğrenimini, 2009 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Geleneksel Türk El Sanatları Ana Sanat Dalında Yüksek Lisans Programını, 2013 yılında da Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sanat ve Tasarım Anasanat Dalında Sanatta Yeterlik Programını tamamladı. 2011 yılında Bitlis Eren Üniversitesi, Ahlat Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2013 yılında Bitlis Eren Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı. 2017 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı ve halen bu görevine devam etmektedir. Geleneksel El Sanatları ve Halk Kültürü üzerine bilimsel yayınlar yapmakta ve dokuma teknikleriyle üretilmiş eserlerle açtığı kişisel sergiler ve katıldığı karma sergileri bulunmaktadır.

 

DOĞANIN SESİ

 

Sanatın esin kaynaklarından biri de kuşkusuz doğadır. Tarih boyunca birçok sanatçı doğadan etkilenmiş, ilham kaynakları genellikle doğa olmuştur. Albert Einstein’ın da dediği gibi, “Doğanın en güzel armağanı, onu gözlemlemek ve gördüklerimizi anlamaya çalışmak için bize ilham vermesidir”. Doğanın sesi isimli sergimde yer alan 14 eser, doğadan esinlenerek tasarlanmıştır. Çeşitli dokuma teknikleri ve iğneli keçe tekniği bir arada uygulanmış, yün elyaf, yün iplik, tiftik iplik, kozalaklar, ağaç dalları ve kabukları gibi doğal malzemeler kullanılmıştır. Dokuma panolarda, doğanın güzelliklerine vurgu yapılmıştır.