Fotoğraf - Varol Uzlu

50 x 70 cm

Farklı boyut için lütfen iletişime geçiniz.


Fotoğraf - Varol Uzlu

  • Sanatçı: Varol Uzlu
  • Eser Kodu: VUPH022
  • Stok Durumu: 1
  • 826,00TL
  • Vergiler Hariç: 700,00TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Varol Uzlu

Trabzon dogumlu sanatcı 1989 yilinda Trabzon Lisesi’nden mezun oldu. Yuksek ogrenimini, Istanbul Universitesi Iletisim Fakultesi gazetecilik bolumunde tamamladi. Okul sonrasi, Istanbul TRT haber merkezinde stajini yaptiktan sonra HBB ve STAR TV haber merkezlerinde calisti. Askerlik sonrasi dergi fotografciligi yapmaya basladi. 1999 yilinda tekrar Trabzon’a donerek calismalarina burada devam etti. Fotograf sanatina agirlik verdigi bu yeni surecte ATV Yurt Haberleri Dogu Karadeniz servisinde calismaya basladi. Samsun-Artvin arasindaki sahil seridi icerisindeki insan hikayelerinin yogunlukta oldugu haberleri takip etti, ekranlara taşıdı. Aynı zamanda haber odağının arkasındaki karadeniz insanın doğasını, kadınını, çocuğunu, yaşlısını fotoğrafladı. 2004 yılına kadar süren televizyon haberciliği sonunda 2008 yılında “Mahalle Maçı”, 5′te haftayım 10′da biter adlı ilk belgesel filmini çekti. Mahalle maçı filmi, sanayileşen ve kirlenen futbolu konu edindi. Bu konusuyla 2009 Ankara film festivalinde belgesel dalında finalist filmlerden biri oldu.

 

2015 yılında çektiği; Adil Baba "bir ömrün demi' adlı filmi bir çay ocağının hikayesini anlatıyor.

Turnuva ve garabalta adlı iki belgesel sinema filmini de bu yıl çekmeye başlayacak..
Ayrıca sanatcının 'Yüreğumun orta yeri"adlı karadeniz kadınını konu edinen bir foto albüm kitabıda geçen yıl okuyucusu ile buluştu..

  Trabzonspor dergisinde her ay yazı yazan sanatcımız çalışmalarını kardenizin zengin coğrafyasında yoğun bir şekilde sürdürmektedir..

 

Sergiler;
Yansıyanlar – Trabzon İş Sanat Galerisi 2000
Çekincem – Trabzon İş Sanat Galerisi 2003
Üç Gazeteci Üç Dünya – Trabzon İş Sanat Galerisi 2004
Çok Çektik Çoook – İstanbul Cef Sanat Galerisi 2010
Çok Çektik Çoook 2 – Ankara Çağdaş Sanatlar Galerisi 2010
Yeşil Bigelerim – Adana BŞB Fuayesi 2014
Yeşil Bigelerim – İstanbul Basın Müzesi 2015
Yüreğumun orta yeri- CKM Kadıköy 2018

Yüreğumun orta yeri-istanbul üniversitesi rektörlük binası 2019
Yüreğumun orta yeri- Eskişehir Turgut özakman sergi salonu 2019