Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

45 x 45 cm


Tasarım, kilim motiflerinin kurutulmuş yapraklar üzerine kaat’ı tekniğinde kretuarla oyulması ile oluşturulmuştur. Oyulmuş kısımdan çıkarılan parçalar tasarımın bütünleyicisi olarak kullanılmıştır. Üründe yapraklar doğal renginde kullanılmış ve kendi hazırladığımız doğal yapıştırıcı ile yapıştırılmıştır.


Tasarımda saç bağı ve kelebek motifleri uygulanmıştır. Saç bağı motifi evlilik isteğinin olduğunu ifade eder. Anadolu kültüründe kadın duygularını toplum içinde sözle ifade edemez. Bu yüzden Anadolu kadınlarının duygularını ifade ederken kullandıkları motifsel bir dilleri vardır. Anadolu kadınları saçlarına verdiği toplama şekilleriyle duygularını dışa vurmaktadır. Kelebek motifi sonsuz mutluluğu ve bereketi ifade eder. Özgür olma, hür olma isteğini dile getiren bir motiftir.


Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

  • 845,00TL
  • Vergiler Hariç: 716,10TL

Lütfen Dikkat

Belirtilen fiyat sadece eser içindir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Eseri satın aldıktan sonra, ödeme yapmadan önce kargo ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zeynep Balkanal

1995 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Yaygın Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. Halen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. El sanatları, dokuma, deri, kaat’ı, ebru, minyatür, keçe, kalem işi ve baskı sanatları alanlarında çalışmalar yapmaktadır.